Балкан

Вечерва е полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“: Еве кои се македонските претставници

Вечерва е полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“: Еве кои се македонските претставници

Вечерва е полуфиналето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ сезона 2019/2021 која траше две години поради пандемијата со коронавирусот.

Оваа година, има претставници од целиот регион, како и Македонија.

Марија Груевска која е под менторство на Александар Милиќ Мили вечерва ќе се бори за влез во финалето.

По тој повод, таа се огласи на „Инстаграм“.

Вечерва е полуфиналето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ сезона 2019/2021 која траше две години поради пандемијата со коронавирусот.

Оваа година, има претставници од целиот регион, како и Македонија.

Марија Груевска која е под менторство на Александар Милиќ Мили вечерва ќе се бори за влез во финалето.

По тој повод, таа се огласи на „Инстаграм“.

„24 јуни, полуфинале – „Ѕвездите на Гранд“, напиша Груевска покрај фотографија на која е облечена во модна комбинација за полуфиналната вечер.

 

Исто така, и Мите Стоилков кој е под менторство на Вики Миљковиќ ќе настапи вечерва и ќе даде се од себе за да влезе во финалната вечер.

-Драги мои.Полека но сигурно пристигнавме и до полуфинале!! Премногу сум задоволен од мојот досегашен успех во музичкото шоу “Ѕвездите на Гранд”. Утре ќе имате можност да го проследите премиерното издание на полуфиналната вечер и да го погледнете и слушнете мојот настап.  Се надевам дека ќе бидете позитивно изненадени“, напиша Мите на Инстаграм.

 

Инаку, полуфиналето ќе може да го гледате вечерва во 22часот на Канал 5 телевизија. Финалето ќе биде во сабота, а за победникот ќе одлучува публиката.

 Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 08:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.