КолумниЦрна Хроника

Вчера вечерта полицијата го тресеше бодигардот на Апасиев немал дозвола си возел онака..

Вчера вечерта полицијата го тресеше бодигардот на Апасиев
Вчера вечерта е сопрено возилото mercedes ML со скопски регистерски таблици во сопственост на Богески Бојан бодигардот на Апасиев, извршен е преглед, но не е најдено оружје и кокаин. Констатирано е дека лицето НЕ поседува возачка дозвола и му е напишан казнен налог.
Воедно, извршено е алкотестирање при што е констатирано е дека е под дејство на алкохол.
Инаку пред претресот престојуваше во кафана Де Гама во Бисер со 3ца членови на Левица.
Службеното возило кое го управувале членовите на Левица е Туран, црна Боја.
И така борецот за закони и правила, Апасиев ја доверил својата безбедност на лице кое нема возачка дозвола и често под дејство на алкохол со кривични пријави за насилство

Лидерот на Левица низ Скопје се шета со телохранител.Како што пишуваат медиумите, синоќа полицијата запрела  возило „Мерцедес“ ML со скопски регистерски таблици во сопственост на Богески Бојан.

 

 

Извршен е преглед и констатирано е дека лицето тој поседува возачка дозвола и му е напишан казнен налог.

 

 

Извршено е алкотестирање при што е констатирано е дека е под дејство на алкохол. Тој претходно е осуден на условна казна за тешки телесни повреди и насилство.

 

Можно е да е слика од 2 луѓе и текст
Кај да е ќе пукни🤣
Можно е да е слика од 2 луѓе и луѓе што стојат


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.