КолумниТОП

Ватростална го ожени Бучко со млада адвокатка за возврат овој му дал безцаринска зона…

да се потсетиме повторувањето е мајка на знаењето

Михајло ватростална за швалерка си ја има секретарката која е мајка на сопругата на Владо Бучкоски и токму тој му ја намести на Бучко да се омрси тогаш со младо месо девојката е дадена со дозвола на мама и швалерот на мама. Ама по стариот добар турски обичај нема џабе ништо, а најмалце путенце е па Владо Б на Михајло му дал дозвола ФЕНИ тогаш да стане безцаринска зона со повластена струја и се што следува за зоните, а Буч добил и викендица гратис која после ја препродал на Јово Вангеловски за да не заглави у затвор нели со деловите..се што заработи со Михајло ватростална кутар Бучко морал на Јово превара да го даде..тоа се тие односи на овие тајкуните ја давам ќерката од швалерката, а ти на мене ми даваш викендица се разбира безцаринската зона подоцна у време на ВМРО е укината заедно со онаа на тајкунот Илија Гечев ретко покварено богато копиленце и за него еден убав ден ќе образложиме…

А ДА ДРЖАВАТА НА ВАТРОСТАЛНА МУ ПЛАЌА ОД ФОТОВОЛТАИЦИТЕ ПОВЛАСТЕНА СТРУЈА ОД 480 ЕВРА СЕКАКО ПО НАРЕДБА НА КОЧО АНЃУШЕВ ЧИСТО ДА СЕ ЗНАЕ

Утре за Тони гео идеа од Велес фирма пералница на матните пари на ватростална, а неговата сопруга медицинската сестра го перела курот на Михајло и добила туарег…детали утре

писмо tocno e za vilata na vtoriot krak e dve se edna do druga mihajlo ednata drugata bucko

posle bucko mu ja dade na jovo da mu sredi vo vrhoven da ne odi zatvor

ФОТО/ВИДЕО: Македонската политика полна со швалерајMKnews

да се потсетиме…

Владиниот портпарол Ивица Боцевски вчера обвини дека претходната влада на 18 мај минатата година, во време кога премиер беше Владо Бучковски, незаконски, без јавен оглас, на сметка на Правниот Факултет во Скопје префрлила пари за финансирање на постдипломски студии за едно лице. Обвинувањата следат само еден ден откако неправилностите во финансиското работење на претходната Влада беа истакнати и во ревизорскиот извештај. Иако е извесно дека се работи за стипендија по Меѓународно право и меѓународна политика која и била доделена на сопругата на екс-премиерот, Катерина Мукаетова, во времето кога работела во кабинетот на генералниот секретар на Владата, Боцевски рече дека истражните органи треба да утврдат за какви неправилности се работи не сакајќи да го обелодени името на владиниот стипендист.
Поранешниот премиер Бучковски потврдува дека неговата втора сопруга со која е во брак од мај годинава, добила стипендија од владата, но отфрла секаква можност за незаконитости при изборот.
-Во овој случај нема ништо незаконско. Владата има практика да доделува стипендии за доусовршување во образованието. Стипендијата на мојата сопруга е доделена кон крајот на 2004, односно почетокот на 2005 година кога Катерина Мукаетова и јас не бевме заедно. Таа како и сите други кандидати аплицирала сосема легитимно, а изборот меѓу сите останати кандидати го направил тогашниот генерален секретар на Владата Павлина Црвенковска. Идентичен е и случајот со актуелниот министер за надворешни работи Антонио Милошоски кој од друга влада има добиено идентична стипендија за доусовршување, вели Бучковски.
Осврнувајќи се и на другите точки од извештајот на ДЗР, Ивица Боцевски потенцираше дека сите трошоци за владините кампањи “100 чекори остваруваме” и за “Инвестирајте во Македонија” биле обезбедени од буџетот со претходна одлука на Владата.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.