КолумниТОП

Валентина Вурмо јаде крадена риба и се буцка со судија албанец еден Осман е тоа ви е независното новинарство

Пази оваа дојава Сопругот на новинарката Валентина Вурмо од Фокус заедно со брат му Васко  работеле у комплексот на еден познат бизнисмен производител на пиво после и на вино каде имало езерце порибено, ама овие краделе риба за Свети Никола да си пржат снимени се на камерата снимките доставени и добиле отказ како што рековме деверот Васко таму бил шеф на објектот срамота значи. Ај вино пиеле од бизнисменот па и рибите му ги краделе, ама тоа и не е крадење ако Валентина Вурмо му се тртела  ем на бизнисменот ем па и на судијата кој ете сакал да прцка новинарки како што велат пословиците гиздава жена многу рипки лапа така и Вурмо од Фокус жвака не христијански крадени риби на празникПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.