СветСекс

Вака денес изгледа некогашната поп икона која ги покажа огромните гради кога другите пееја закопчани до грло: По Саманта Фокс лудееше целиот машки свет, а таа била заљубена во својта менаџерка! (ФОТО)

Вака денес изгледа некогашната поп икона која ги покажа огромните гради кога другите пееја закопчани до грло: По Саманта Фокс лудееше целиот машки свет, а таа била заљубена во својта менаџерка! (ФОТО)

Дали се сеќавате на Саманта Фокс, жената со совршени пропорци на телото: 98-59-84? Таа имаше само 16 години кога ги направи своите први разголени фотографии. Фотогенична како што беше, Саманта направи вистински бум позирајќи за магазинот „Плејбој“.

За Саманта Фокс се вели дека била најфотографираната жена во 80-тите години на минатиот век. Некогашната поп икона ги покажа огромните гради кога другите пееја закопчани до грло. Ви донесуваме фасцинантни факти за Саманта Фокс:

1. На 5-годишна возраст се запишала на училиште за глума, а се појавила на телевизија кога имала само 10 години, додека на 14-годишна возраст му се приклучила на еден музички бенд.

2. Саманта не беше срамежлива кога станува збор за разголувањето. Таа стана многу позната кога ги покажа градите, а потоа рече:

„Бог ми го дал моето тело. Знам дека многумина ги израдувам со тоа. Јас не промовирам и никогаш не сум промовирал порнографија, го правам она што Бог го бара од мене“.

Содржината продолжува после огласот

3. Таа смени неколку партнери, од пејачи, музичари до борци со бикови, за на крајот да признае дека ја привлекуваат жени.

4. Саманта подоцна раскажа како се чувствувала привлечена од жените на 14 години, но својата сексуалност ја открила дури во 2003 година:

„Луѓето постојано се обидуваат да кажат дека сум лезбејка. Знам што сум, знам дека сум заљубен во Мира“, рече Фокс. Мира Стратон беше менаџерката на Саманта.

5. Еднаш, за време на богослужбата во црква, свештеникот побарал автограм од Саманта. Доказ дека нејзината популарност беше толку голема.

6. Таткото на Саманта ги контролирал нејзините финансии до нејзиниот 26-ти роденден. Сите тие години добивала џепарлак од само 200 фунти неделно од него. За тоа време, тој проневерил милиони од нејзината заработка.

7. Саманта Фокс беше sвезда по која мажите од целиот свет лудуваа, па и оние на Балканот! Едно време се сметаше дека треба да и се подигне споменик, но таа идеја беше напуштена, бидејќи Саманта Фокс еднаш одби да ги покаже своите гради на концерт во Србија.

8. И покрај физичкиот изглед на „сек бомба“, Саманта упорно тврдеше дека интелигенцијата и е најсиланата страна.

Еве како денес изгледа поп иконата на 80-ите, неодоливата русокоса со огромни природни гради, секс симбол по кој лудуваа сите мажи на светот.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.