Црна Хроника

УЖАСНО НАСИЛСТВО ВО ВЕЛЕС Натепале, па силувале малолетничка

За случајот е известен јавен обвинител и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Утрово во полициска станица при СВР Велес бил извршен службен разговор со две лица од Велес, во врска со пријава според која на 18.09.2021 во периодот од 22.30 до 23.30 часот на место викано „Дворови“ неколу лица физички нападнале и извршиле обљуба врз малолетничка, за која во 18.10 часот од ЈУМЦСР-Град Скопје во Полициската станица Центар било пријавено дека се оддалечила од установата, информира МВР.За случајот е известен јавен обвинител и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:00 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.