Живот

Утре се мажи Каролина Гочева

Каролина Гочева утре ќе го изговори судбоносното “ДА“.

Македонското девојче веќе е спремно за претстојната свадбена церемонија која ќе се случи во Скопје, а на истата покрај семејството ќе присуствуваат и голем број на колеги како шо се Елена Ристеска, Тамара Тодевска, Тијана Дапчевиќ, Калиопи…

Пејачката и нејзиниот избраник Михаил Корубин пред да се верат беа една година во врска, а се верија во Италија.

Инаку, Михаил по професија е уметник, има магистрирано ликовна уметност, а неговите дела се ценат, како дома, така и надвор во светот.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.