Црна Хроника

Уште едно украдено тело во македонските болници: Син в автомобил ја одвел починатата мајка од Инфективно во Тетово

Уште едно украдено тело во македонските болници: Син в автомобил ја одвел починатата мајка од Инфективно во Тетово

Ноќеска, 10 септември, десетина минути по полноќ, вработена во Инфективното одделение на тетовската Клиничка болница во СВР Тетово пријавила дека петнаесетина минути пред тоа во болницата дошол маж кој го зел телото на почината пациентка од ковид-19, која наводно била неговата мајка. Тој ја ставил во автомобил „форд“ и заминал.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:30 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.