Црна Хроника

Уште еден пиштолџија од вчерашниот инцидент повикан на разговор во полиција

Уште еден пиштолџија од вчерашниот инцидент повикан на разговор во полиција

Уште еден од оние кои вчера со пиштоли се закануваа кон толпата граѓани од протестот против францускиот предлог е повикан на разговор во полициска станица.

Денеска (07.07.2022) полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение за крвни деликти при СВР Скопје во полициска станица извршија службен разговор со С.Р.(34) од Скопје, кој беше идентификуван од страна на полицијата како лице кое за време на инцидентот во близина на споменикот Скендербег држел пиштол во раката, но не го употребил.

Пиштолот ќе биде предаден за вештачење, а за случајот е известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување – велат од МВР.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.