Забава

УРНЕБЕСНО ВИДЕО ОД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА НА СИТЕЛ ЈА НАСМЕА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО)

Во Македонија често може да се забележат смешни ситуации на телевизија, но последната ни доаѓа од ТВ Сител, односно од временската прогноза.

Секоја година се објавуваат гафовите на новинарите и водителите, па тие секако се смешни за гледање, а сега грешка ѝ се случи и на водителката на временска прогноза.

Презентерката Анкица Јосифовска-Ангелковска требаше да ни открие каква временска прогноза треба да очекуваме во деновите кои доаѓаат, но таа направи мал лапсус.

Нема човек кој не се насмеа на нејзиниот лапсус, а истиот може да го погледнете во продолжение на видеото.

Погледнете го видеото ТУКА.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.