Балкан

УРЕДНИК НА ГРЧКИ ВЕСНИК ПОВИКА ЦИПРАС И КОЅИЈАС ДА БИДАТ СТРЕЛАНИ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕДНАШ ГО УАПСИ! КАЈ НАС НЕМА ТАКВИ МУДАШИ

УРЕДНИК НА ГРЧКИ ВЕСНИК ПОВИКА ЦИПРАС И КОЅИЈАС ДА БИДАТ СТРЕЛАНИ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕДНАШ ГО УАПСИ!

Грчката полиција го уапси новинарот и издавач во грчкиот весник „Макелеио“, Стефанос Хиос.

Утрово тој беше уапсен пред просториите на весникот во Калитеа.

Неодамна тој напиша дека премиерот и министер за надворешни работи, Алексис Ципрас и Никос Коѕијас, треба да бидат убиени поради договорот со името.

На насловната страна на весникот имаше фотографија на која Ципрас е со куршум на главата, исто раскрвавен беше претставен и Коѕијас.

 Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:56 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.