КолумниТОП

УМРЕА 8500 ЛУЃЕ, АМА РОДИТЕЛИТЕ НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА ГИ ЛЕЧЕА СО ЛЕКОВИ КОИ ВРЕДАТ 100 ИЛЈАДИ ЕВРА НА ДРЖАВНА СМЕТКА

ПО КОЈ ЗАКОН ПРАШУВАМЕ ОД ИМЕ НА СЕМЕЈСТВАТА НА 8500 ПОЧИНАТИ ПАЦИЕНТИ ОД КОВИД НИВНИТЕ НАЈМИЛИ НЕ ДОБИЈА ЛЕКОВИ ОД ОНИЕ СКАПИТЕ ШТО ГИ НАБАВИ ДРЖАВАТА И СЕ ЗА НАЈВРВНИТЕ ДРЖАВНИ ФУНКЦИОНЕРИ, А ГИ ДОБИЈА 80+ ГОДИШНИТЕ РОДИТЕЛИ НА НОВИНАРКАТА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И БЕА СПАСЕНИ, ДОДЕКА УМИРАА ЛУЃЕ ПО ХОДНИЦИТЕ И БОЛНИЦИТЕ ДАЛИ ЗА ДА ЈА  КУПАТ НЕЈЗИНАТА НАКЛОНОСТ И ДА ПИШУВА СЕ НАЈДОБРО ЗА ВЛАСТА ЗА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ЗА ДРЖАВНИТЕ ОРГАНИ? ДАЛИ СО НАШИ ПАРИ СЕ СПАСУВААТ СЕМЕЈСТВАТА САМО НА НОВИНАРИТЕ ЗА ДА ОДРАБОТУВААТ ДОДЕКА ДРУГИТЕ УМИРАА ТОА СЕ УСТВАРИ ЛЕКОВИ НАБАВЕНИ ОД ДРЖАВАТА ЕКСТРЕМНО СКАПИ ЗА САМО ПОЛИТИЧКИТЕ ПРЕТСТАВНИЦИ ВО ДРЖАВАТА ЕВЕ ДА ПРАШАМЕ ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ ПОВЕДЕ ИСТРАГА МИЛЕНА ОД ИНФЕКТИВНО КОГО ЛЕЧЕШЕ А КОГО ОСТАВИ ДА УМИРА? ОЛИВЕРА ОЧИГЛЕДНО Е ОД ИЗБРАНИТЕ А ВИЕ СЕМЕЈСТВАТА КОИ ИМАТЕ ПОЧИНАТ НЕ СТЕ.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.