Македонија

УХМР со предупредување – доаѓаат многу топли денови облакајте тангите и соблакајте прслуците

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер.

Максималната температура ќе достигне 31 степен.

Во недела времето ќе биде сончево и топло иако во некои делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе достигне 33 степени, а слично време не очекува и во понеделник.

Во вторник не очекуваат рекордни 34 степени и многу сончево време.

Од УХМР издадоа и актуелно предупредување:

Во следните денови ќе биде топло со пораст на дневната температура, која на повеќе места ќе биде над просекот за овој период од годината. Од недела во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.