Занимливости

УХМР: Еве какво ќе биде времето до крајот на оваа седмица

УХМР: Еве какво ќе биде времето до крајот на оваа седмица

Во среда на повеќе места ќе биде нестабилно и ќе има пад на температурата, особено во северните делови за 3 до 5 степени.

Нов влажен бран со пад на температурата насекаде ќе има од петок и за време на викендот.

Од денес до крајот на периодот ќе има појава на локално невреме со интензивен пороен дожд, град и силен ветер.

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.