Колумни

Удбашката Мирка е разочарана од власта. Да ја апселе Катица место што се помочувале во гаќи од неа

Ви пренесуваме дел од колумната на Мирка Велиновска за „Дневник“:

mirka nokturno

Во светлото на синоќешните настани поврзани со МВР поради кои морав одново да ја пишувам оваа колумна во цајтнот, имам да го кажам следново: алаткиве од кенгурскиот ад хок-трибунал наречен СЈО, кој работи вонуставно како англоамериканско терористичко дувло на територија на државата Македонија и ги следи „законите“ на варварите окупатори кои под присила ги прифатија актуелните политичари во земјава, ноќеска се обидоа да изведат нов преврат.

Молам убаво!

Немој некој и сега да се прави мутав или ни да глуми наива.

Kолку и да е некој црпнат, специјален, штрапан или глуп и неписмен, разбира барем толку дека има работи што не поминуваат незабележано од здравиот разум и логиката.

Затоа овој напад врз државата Македонија, врз уредено, организирано и функционално општество, едноставно мора да биде строго казнет. Жестоко и по список на одговорност.

Kој не е способен тоа да го стори или од страв моча во гаќи, веднаш вонка од институциите. Оваа калакурница во која е внесена државата и стана животно секојдневие за нејзините жители напросто мора да престане сега.

Веднаш!Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.