МакедонијаТОП

Учебната година нема да започне пред 15 септември

Учениците нема да почнат со настава до средината на септември.

Македонија

Заболени
17,629
+146
Мртви
725
+3
Излечени
14,581
Активни
2,323
Last updated: 27/09/2020 - 20:56 (+02:00)

Според информации на Сител од МОН, најрано до 15-ти септември очекуваат да поминат законските измени и училиштата да се подготват и за настава во училишта и он лајн.
Според предлогот од Комисијата за заразни болести, до трето одделение децата физички да присуствуваат во училиштата, а останатите наставата да ја следат он лајн, од Кризниот штаб побарале дополнителни информации од образование, што значи неизвесно е дека денес Владата ќе ја донесе конечната одлука.

 

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker