МакедонијаТОП

Учебната година нема да започне пред 15 септември

Учениците нема да почнат со настава до средината на септември.

Според информации на Сител од МОН, најрано до 15-ти септември очекуваат да поминат законските измени и училиштата да се подготват и за настава во училишта и он лајн.
Според предлогот од Комисијата за заразни болести, до трето одделение децата физички да присуствуваат во училиштата, а останатите наставата да ја следат он лајн, од Кризниот штаб побарале дополнителни информации од образование, што значи неизвесно е дека денес Владата ќе ја донесе конечната одлука.

 

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 19:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.