ТОПЦрна Хроника

Убиство во Бутел

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство.

Се работи за место кое се наоѓа веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици веќе се на терен, јавува репортерот на ТВ21

„Пред 10-тина минути имаме пријава за слушнати истрели во Чаир. На терен се екипи“, велат од МВР за ТВ21.

Неофицијално има едно починато лице К.И., а на терен се три амбулантни возила.

Дел од.медиумите јавија дека две лица биле убиени и едно лице било повредено.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.