МакедонијаТОП

УБАВИ ЛУЃЕ

Скопски муабети ☀️

По бруталната црна кампања која власта ја води против Данела Арсовска, претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија (EPP), Дорис Пак ѝ даде отворена поддршка.

Таа вели „потребна е жена градоначалник за Скопје“.

-Скопје конечно заслужува да добие жена градоначалник, професионалец и докажан менаџер, кој ќе биде биде во служба на сите граѓани – Данела Арсовска. Млада, силна и посветена жена професионалец како Данела може да направи промени за подобро и модерно Скопје, потенцира Дорис Пак.

Содржината продолжува после огласот

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.