ЖивотКолумниСексТОП

Уауу Илија Димоски му го понуди своето тело на Горан Милевски ако ја повлече подршката на Владата

Ставот на Goran Milevski по однос на францускиот предлог е добар и заслужува поздрав…
Но, колега и пријателе Горан Милевски,
доколку сепак Владата не те послуша тебе/вас и одлучи да прифати погубен документ по македонскиот национален идентитет, а со кој документ секако никогаш нема да станеме член на ЕУ, имаш на располагање еден државнички инструмент, да ја повлечеш поддршката на Владата….
Да те потсетам, доколку стоите на позициите за зачувување на националниот идентитет, достоинството, засебноста на македонскиот народ и јазик, нема цена што е скапа за да се спасат тие работи…
Ве повикувам заедно со колегите Павле Трајанов и Маја Морачанин, да ја заштите македонската држава, народ и јазик од срамот кој и се спрема без знаење на Собранието на Република Македонија и јавноста пошироко…
Поздрав, Илија…


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.