Живот

У ПАЛАНКА НЕМА ВАКЦИНИ, ИМА КОРОНА ИМА И ДВОЈАЗИЧНА ТАБЛА И СТАРИ ПЛОЧКИ

Паланечки Далавери се чувствува налутено.
С’к к’д ќе крене короната да бега, има усвета да фати!
Битно одговарат си со плочките, од времето на Дедо Ное!
May be an image of текст кој вели „JABHA 3ApaBcTBeHa ycTaHoBa иHcTиTyT 3a TpaHcфy3иoHa meAиuиHa Ha peny6лиKa ceBepHa maKeAoHилa INSTITUCIONI PUBLIK SHENDETESOR INSTITUTI PER MJEKESI Të TRANSFUZIONITI REPUBLIKES SẼ MAQEDONISE SẼ VERIUT OVID 19 PUBLIC HEALTH INSTITUTION INSTITUTE FOR TRANSFUSION MEDICINE OF THE REPUBLIC OF NORTH MACEDONIA ynaTcTBo3anauиeHTи nauиeHTи“


Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.