ЖивотЗабава

Твитер: Како да познаеш сељак во Дебар маало!

купил стан у маало од што продавал свињи, цреши лешници и цел живот му го дудлал на Страше кокороман дал на вмровци 40 илјади евра и мисли раат е, ама ко ке се смени власт кај ќе идеш? курето

Како да познаеш сељак во Дебар маало!

Очигледно по начинот на паркирање! Без оглед дали е за кратко или подолго, ваквото паркирање не треба да се практикува во најпрометните улици во Скопје. Дали се согласувате?

И работа во државно не е она што беше…🙄
Толку имам да кажам..😉
Отиде државава 😢 бираш ли гардероба, а?
Можно е да е слика од 1 лице, стоење, велосипед, улица и пат

Freeman
@nekoj_nekade
Како да познаеш сељак во Дебар маало Добро утро

ImageПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.