Балкан

ТУРЦИТЕ ДОДАВАТ МАСЛО НА ОГИНОТ „Ерменија е против мирот и стабилноста“

Турските власти ја поддржуваат воената акција на Азербејџан во Нагроно-Карабах, изјави официјалниот претставник на турскиот претседател, Ибрахим Калин.

Redžep Tajip Erdogan

„Ерменија го прекрши примирјето напаѓајќи цивилни населби и уште еднаш покажа дека е против мирот и стабилноста.

„Меѓународната заедница мора веднаш да ги запре овие опасни провокации“, напиша Калин на својот профил на Твитер.

Македонија

Заболени
26,394
Мртви
897
Излечени
18,430
Активни
7,067
Last updated: 25/10/2020 - 09:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker