КолумниТОП

Црвенковски, за кого Заев велеше дека го избpкaл, не им даде поддршка на СДСМ на овие избори

Зоран Заев и СДСМ на овие избори ја немаат поддршката од поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски.

Во минатото, Црвенковски јавно се огласуваше искажувајќи го својот став на поддршка кон партијата и нејзиното раководство, но на овие избори истата изостанува. За потсетување, пред неколку дена во јавноста се појави аудио снимка на која се слуша гласот на Заев кој вели дека тој лично ја финансира партијата и дека Црвенковски нема никакво влијание во партијата, на што соговорникот одговара дека го потценил.

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 19:11 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.