Колумни

„ЦРНО МУ СЕ ПИШУВА„ НА ДИРЕКТОРОТ НА „ТОРАНИЦА„…ГАЗДАТА БУГАРИН СЕКОЈ ДЕН Е ВО ЈАМАТА ВО ПОТРАГА ПО КАМИОНИТЕ РУДА КОИ „ИСЧЕЗНУВААТ„

Писмо од рудари во „Тораница„

Eve go Bugarinot svaki dn e u jama sos direktorot,ispitue kade e rudata…

trebalo da ima po7…8 kamiona a imalo samo po 5 do 6 kamiona najvise.

I direktorot go mkne sos njego.

Po cel dn ni stojat na glava.

Mnogo se kradnalo ruda.

Bugarinot vikal nemal smetka da go raboti rudnikot.

Najverojatno mnogo skoro ke go zatvarale.

E dali druk nekoj ke go otvara ne se znae.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.