Занимливости

ЦИА шокирана од стилот на Васил Тупурковски: Облечен е во блузи со отворени крагни кои висат на големиот стомак

Разузнавачите на ЦИА биле изненадени од облекувањето, физичкиот изглед и воопшто од однесувањето на Васил Тупурковски – Циле кој на 35 години стана најмлад член на президиумот на Сојузот на комунистите на Југославија, пренесе А1 он.

Ноншалантното облекување на Тупурковски, станало цел на анализа на ЦИА. Тие напишале дека во 1986 година тој учествувал на конференција посветена на Југославија во Вашингтон каде дошол со чуден бекраунд.

Целата сторија ОВДЕ(А1он)

ЦИА за Тупурковски: Облечен е во блузи со отворени крагни кои висат на големиот стомакМакедонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 19:26 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.