КолумниМакедонијаТОП

Центарот центрира или раководствата на општина Илинден трокира? Сите ли прд*те во иста тиква?

дали кадарот на Кендо прави рчки?

ГРАДОНАЧАЛНИКУ ПОМИНА САМО ИНИЦИЈАТИВА ИЛИ ПОМИНА ПЛАНСКА ПРОГРАМА? АКО КОЗА ЛАЖЕ РОГ НЕ ЛАЖЕ

ПС 2018 i 2019 dva pati si ja pominal planskata programa a ne inicijativata

Тaa ja pominal marjan milosevski a toj isto taka i programata
Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

После Доказ кој посочи за групата организирани манипулатори кои ги влечат постапките на регуларни постапки а со цел изнуда ете денес и тв 24 со прилог на вести ги направи нештата појасни.

Во општина Илинден оваа група повеќе од три години развлекува постапки и брка домашни инвеститори, ппостапки кои биле одобрени од Владата на РМ и експресно завршени од нејзина страна.

Интересно е што во ова време тројцата претседатели на совет на општината постапката ја одобриле и тоа Марјан Милошевски, Александар Ѓорѓиевски ( сега градоначалник тогаш претседател на совет) и Верче Мицевска. Тогаш оваа планска програма била одобрена на совет а и подржана од тогашниот градоначалник Жика Стојановски  но со нивните чекори го успориле целиот проект преку Е-УРБАНИЗАМ .

Инвеститорите преку преку реакции до Владата и инспекторатот реагираат за непостапувањето со предметот.

Инвеститорите од општина Илинден се прашуваат ДАЛИ ВО ОПШТИНА ИЛИНДЕН СИТЕ ПРДАТ ВО ИСТА ТИКВА? ИЛИ ПРДЕЊЕТО Е ПОД ДИКТАТ ОД ПАРТИСКАТА ЦЕНТРАЛА?

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.