Македонија

Цените во Преспа прифатливи: Еспресо 40, хамбургер 100 денари, две лежалки и чадор за 150 денари

Ако си фатите змија тоа ви е гратис

Како и другите туристички центри во Македонија, Преспа периодов е полна со туристи, но за разлика од Охрид, цените во преспанскиот регион се далеку пониски и поприфатливи за туристите.

Цените во Преспа прифатливи: Еспресо 40, хамбургер 100 денари, две лежалки и чадор за 150 денари

Ноќевање за едно лице се движи од 600 до 1.000 денари, што е повисока цена за разлика од минатите години во овој период.

Кога сте на плажа, две лежалки и чадор може да се земат за околу 150 денари.

Македонија

Заболени
30,488
+930
Мртви
982
+5
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 02:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.