Македонија

Целосен хаос на Попова Шапка: Заглавени колони возила не можат да се разминат за да заминат од зимскиот центар

одете си у Србија и Бугарија бе што се мачите? Уствари таму албанци одат на Шапка ви фуфка за у Србија

Вистински хаос на Попова Шапка: Сообраќајот под целосна блокада (ФОТО)

Зимскиот и скијачки центар Попова Шапка беше преполн со гости, кои беа дојдени за скијање, но и за планинарење, шетање или само за уживање на свеж и чист воздух.

Тоа, пак, предизвика речиси секој сантиметар од местото да биде зафатено со паркирани возила, а особено голем проблем се создаде попладнево кога најголем дел од посетителите тргнаа да си одат накај дома.

Тоа предизвика неверојатен хаос и колона од возила кои долго време стоеја заглавени кон излезот на патото што од Попова Шапка води надолу кон Тетово.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.