Топ3Црна Хроника

Труење во полициската академија: Студенти со Брза помош се носат на скопските клиники!

Труење во полициската академија во Скопје. Дваесетина кадети пријавиле труење со храна, а тројца студенти биле пренесени на скопските клиники со возила на Брза помош.

Инспкеции од агенцијата за храна и ветеринарство вршат проверки внатре во Центарот за обука. Труењето за ТВ 24 го потврдија и студенти кои сакаа да останат анонимни.

Од Центарот ги демантираа информациите и велат дека станувало збор за еден студент кој имал стомачен вирус, а другите студенти пријавиле оти биле исплашени. Од МВР најавија соопштение.

 

 Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.