ЗабаваСекс

ТРУДНА Е СЕКРЕТАРКАТА МУ

Винарија дава оглас за вработуење на дегустатор, се јавуе една пијаница на огласот, и директорот месле како да го откаче….. Му дава чаша вино да проба, и виа вика: —Шардоне, стар четири години, на суво одгледуван, чуван у метално буре, среден квалитет ама че изоде…… Диреткорот вика: —Точно, ама дајте му уште една чаша да проба….. Му дават, пробуе виа, и вика; —Каберне, старо девет години, гледано на странка на југ завртена, дабово буре, зреен на 8 степени, уште три години зреење и че биде прекрасен….. Директорот воодушевен, вика да му дадат и трета чаша, виа вика; —Бел шампањски пинот, екстремно висок квалитет…. Диреткорот останал без зборови, ама да го откаче, оде и шепнуе нешто на секретарката….. Оде ваа у другата соба, се враќа после 2-3 минути, му а дава чашата на пијаницата п’на со мочка, виа пробуе и вика: —Плавуша 28 години, трудна виќе трети месец, и ако не ми а дјате ваа работа, че кажам кој е таткото…

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.