Колумни

ТРИЧКО СЕКСИСТОТ БЕЕЕ ИСМЕЈАВА ЖЕНИ КЛАСИКА КОМУЊАР

Еве како ,,размислува и каков став,, има најгласниот бранител на хибридниот режим на СДС, Бранко Тричковски!
Дури и да го сметаме за шега ваквиот статус на овој ,,господин,, (што не е така) ова е иронија, навреда и ПОНИЖУВАЊЕ КОН СИТЕ ЖЕНИ, а пред се кон професорките од УКИМ!
Дами од раководството на СДС, многу од Вас доаѓаат токму од УКИМ, зарем Ви е пријатно да прочитате ваков статус, а во исто време да протажирате форуми и дебати за родова еднаквост ???
Каде се и оние најгласните, како на пример Хелсиншки комитет за човекови права, да реагираат на ваквото понижување на жените? Или можеби реакции има само по нарачка, за одредени теми ??!!
Се додека од вакви ликови се стигматизира улогата на жената во општеството и жената се третира како ,,објект,, и се додека овие ликови поминуваат неказнето, па згора и се промовираат со вакви ниски и поножувачки ,,ставови,, нема да може да зборуваме за родова еднаквост.
Можно е да е слика од текст кој вели „Branko Trickovski 11h итно! барам жена на koja и e потребна поправка. стоп. можна e и трајна врска.стоп.итно. стоп.предност имаат професорките на уким. стоп! шифра:водоводција забелешка: располагам co сопствен француски клуч! 61 4 Comments Like Share Comment Share Branko Trickovski“


Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.