МакедонијаТоп1

ТРЕНДО ЌЕ БИЛ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР?!?!

Телевизија 24 пишува на својот веб сајт:

„Сепак, во Центар проблеми со номинирање кандидат има и ВМРО ДПМНЕ. Од таму според информациите некој не сакал да се нафати, наводно поради тоа што таму сигурен победник е СДСМ.

Сепак, во јавноста веќе се лиферуваа имињата на пратеничката Даниела Рангелова, поранешниот директор на Фондот за здравтсво Сашо Стефановски, а јавноста шпекулира дека партијата го убедувала Сашо Мацановски Трендо, да трча за Центар.“

Цццц, е тука се затвора кругот дечки. Бетмен Велит отиде во врвот на ВМРО ДПМНЕ а Трендо ќе се трка за градоначалник…Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.