Македонија

Трајко и го исклучи микрофонот на Шахпаска ВИДЕО

Тој побара од службите да биде исклучен микрофонот и да го стопираат времето.

Претседателот со конститутивната собраниска седница Трајко Вељаноски, денеска и го исклучи микрофонот на пратеничката од СДСМ, Јагода Шахпаска, додека таа говореше за неуспесите на ВМРО-ДПМНЕ во здравството.

Тој побара од службите да биде исклучен микрофонот и да го стопираат времето.

Вељаноски на Шахпаска и објасни дека нејзиниот говор не бил процедурален.

 

фото и видео: А1 онПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.