КолумниМакедонијаТОП

ТРАЈЧЕ ПЕЛИВАНОВ НАМЕСТО ВИЛМА? ЗАЕВ ГО ПОБЕДИ СКОПСКОТО КРИЛО

Кадарот на Заев и голем Вмровец Трајче Пеливанов нов обвинител на ОЈО ГООК

Мафијата на чело со Заев го победи скопското крило! Во нивната пресметка им помога несудениот Уставен судија по предлог на ВМРО-ДПМНЕ,Тодор Витларов кој експресно стана шеф на Вишото обвинителство за подрачјето на Штип. Нов шеф на ОЈО ГООК,Трајче Пеливанов кадар на ВМРО ДПМНЕ, а можеби и Лидија Раичевиќ..

Обвинителот Трајче Пеливанов е позитивен на Ковид-19, одел и на работа | NetPress

Дали ќе се проверат незаконски претреси од страна на Финансова Полиција во изминатите 4г. Како може повисокото обвинителство ОЈО ГООК да води предмет а пониските ОЈО Скопје да презема предмети.


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.