Црна Хроника

ТРАГЕДИЈА НА ДЕНОТ: ДА НЕ ЗНАЕ ЧОВЕК ДАЛИ ДА ПЛАЧЕ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕ!!!

За среќа нема повредени во колата. Не знаеме за коњот. Линк овде.

Коњ бегајќи од газдите во Ѓорче Петров удрил во автомобил во движење во кој мајка ги превезувала двете деца, едното на три, а другото на шест годишна возраст.

За среќа штета има само на автомобилот, а мајката и децата останале неповредени.

Таткото на децата го опиша настанот преку објава на Фејсбук групата „Sид на сообраќаен срам“.

-Враќајќи се накај дома пред надвозникот од Ѓорче Петров кон Даме Груев коњ трчајќи, бегајќи од газдите им пресекол пат и удрил во автомобилот на сопругата. Нека сега здруженијата за заштита на животните ми објаснат како ние луѓето да се заштитиме од животните, бидејќи полицијата крева раменици, пишува таткото на Фејсбук.

Тој исто така раскажува дека на ова место често претрчувале коњи па бара решение од надлежните за да не се случи уште поголема трагедија.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.