ТОПЦрна Хроника

ТОТАЛЕН ТРИУМФ НА ПРАВДАТА: ЗАСЕГА НА ЕКС ШЕФОТ НА ДБК МУ СЕ ДОСУДЕНИ 20 ГОДИНИ ЗАТВОР, А ПРОТИВ НЕГО СЕ ВОДАТ УШТЕ 5 ТЕШКИ СУДСКИ ПРОЦЕСИ КАДЕ ГО ЧЕКААТ УШТЕ ТОЛКУ ГОДИНИ ЗАТВОР!!!

Досега од процесите Таргет – Тврдина и Трезор Сашо Мијалков е казнет со 20 години затвор.

А против него се водат уште најмалку 5 тешки процеси каде го чекаат уште најмалку 20 години затвор. A дане збориме у делото со Љубе Бошкоски и она повтореното со Бедредин Ибраими…

Е ова се вика ТОТАЛЕН ТРИУМФ НА ПРАВДАТА ПРОТИВ МАФИЈАТА!!!Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.