Колумни

Тодоров,многу добро ни се познати твоите преговарачки вештини кога во прашање е техничка влада(ПРЖИНО1и Пржино2)!

Откако очигледното стана реалност,откако сдс и Заев се клекнати на колена и прашање на време е политичката егзекуција,на сцена повторно се појавува големиот должник на Заев,човекот за кој додека беше министер тогашната опозиција користеше најпогрден вокабулар,отидоа до таму и министер СМРТ да го наречат се јавува и наместо да зададе удар тој застанува во одбрана на Заев и со сета жестина удара по ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски.
Никола Тодоров,вашето време заврши,вашите задкулисни игри исто така,ВМРО-ДПМНЕ е на вистинскиот пат,доколку беше поинаку ќе молчевте.Знаете дека е консолидирано и спремно како за локални така и за евентуални предвремени парламентарни избори.Затоа со последни сили и Ти меѓу другото се обидуваш на народот да му сервираш погрешна перцепција со која ќе се обидеш по кој знае кој пат фокусот наместо кон неспособното сдс да го насочиш кон ВМРО-ДПМНЕ.
Тодоров,многу добро ни се познати твоите преговарачки вештини кога во прашање е техничка влада(ПРЖИНО1и Пржино2)!
Не сме со кратка меморија како што мислиш,не си дел од тимот и помири се со тоа.
Имате можност да формирате партија и со програма да се појавите на избори,но очигледно е дека имате проблем!Не,не финансиски,добро сте нафатирани сите,имате проблем во базата и затоа еве јавно ве прашувам,…откако се вративте на политичката сцена посетивте ли барем еден ОК?
Организиравте ли средба барем со еден МК?небитно од кој град е?Не,а?
Ја немате подршката од базата,немате ниту морален уште помалку политички кредибилитет да се појавите и во името на ВМРО-ДПМНЕ нешто да барате,многу лажевте!многу членови разочаравте,посебно во периодот кога бевте министер за образование!
Заборавете дека ќе успеете да се вратите и помирите со базата,нема да може,базата едноставно не да не ве сака,Не Ве поднесува.
Помирување во Македонија ќе има,тоа е сигурно но тоа помирување ке се случи откако предавниците,одродите и сите оние кои помогнаа Македонија да биде на оваа дереџе се најдат пред лицето на правдата,птед онаа вистинската а не нарачаната правда и зад решетки!
Дотогаш НЕМА ПОМИРУВАЊЕ!
Свесен си и Ти!
Ване Петров
May be an image of 1 лице и текст


Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 02:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.