Колумни

Точно е дека Кочо Анѓушев е сексуален предатор

Превземено од профилот на Зоран Божиновски

,,Точно е дека Кочо Анѓушев е сексуален предатор, ама проблем е што е (полу)импотентен. Секоја жена вработена кај него во системот е негов објект за сексуална злоупотреба. Одвратен е во настапот, одвратен во однесувањето, понижува, навредува не бирајќи зборови и напнува додека не дојде до секс. Потентен е само ако му е пружен отпор. Јас бев вработена кај него и бев слободна, без партнер, гледав како си поминуваат колешките, гледав како која ќе го одбие така и ја покажуваше излезната врата. Кога дојде до мене не му пружив отпор, не протестирав, му реков дека едвај го чекам. Не му се дигна, остана да му виси! Посрамен избега од просторијата. Утредента ме избрка од работа и ми се закани дека нема бел ден да видам ако некому го кажам ова. Сега сум во странство, па ти го потврдувам она од вчера. Не е само Рената, многу Ренати има во ФЕРО ИНВЕСТ, БРАКО и ЊУ ВЕЈС ОФ ТРАВЕЛ. Ги употребува во неговите криминални активности, потпишуваат каде ќе им каже и глумат газдарици. Всушност се презервативи и во случај да се отвори истрага за неговот работење тие што потпишувале ќе бидат виновни. Јас се спасив од него. Точно е дека ништо не му згрешив, ама е точно и дека после отказот кој уследи после сексуалниот инцидент кога крахираше пред мене, секаде каде што се обидев да се вработам добив одбивање, знаеја од каде доаѓам, му се јавуваа и добиваа препорака да ме одбијат…
Да се соземам од траумите кои ги преживеав под неговото робовладетелско поимање на бизнисот, ќе напишам цел роман за сето она што го видов со свои очи. Ама, претходно треба институциите на системот во Македонија да се погрижат за него. Таков штетник во мојот живот не сум видела, а не виделе ни сите мои роднини и пријатели кои знаат за моето искуство со него. Верувајте дека нема полош човек во Македонија. Многу луѓе страдаат од него, особено жени. Навивам некоја да прозбори…,,
(бивша вработена кај Кочо Анѓушев)
Можно е да е слика од 2 луѓе и луѓе што стојат


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.