Колумни

Toa е нивото на денешниов ЕСДЕЕС, жални сте, прежални – ДНО!!!

Johan Elzeser се чувствува тажно во Септичка Јама.

20 мин. 
ЕСДЕЕСОВЦИ…
Вчера на статусот на ШИЛЕГОВ (не го шерувам го има и по портали) напишав коментар;
“Цитирам: “А нерешениот проблем? Пошто ВИЕ ги решивте сите проблеми 😂😂😂
за да господинот адвокат и екс Градоначалник на Град Скопје во свој познат стил ме изнаиспонавреѓа, за да после него ми се нафрлат три четири ботови можда и повеќе (некои сабајлево и се подзабришале), или лажни профили кои примарно го испофалија коментарот на градоначаникот со кој ме изнасипонавреѓа, за да после воопшто не се штедеа во навредите директно врз мене, со разно разни бирани или небирани погрдни зборови од секаков тип, дури и со спомнување на членови на моето најблиско семејство.
Што сакам да кажам. Не е можно да не се најде еден есдеесовец да напише нормален фин културен коментар па да си попраиме муабет онака на ниво, затоа што мојот коментар воопшто не беше со навредлива содржина и не се однесуваше само за Петре, ама кој разбра-разбра, а очиглено дека никој не разбра. За мене тоа е знак дека нормални есдеесовци постојат (бидејки ги познавам се дружиме и си правиме муабет на корзо) ама им е срам дали од “сопствените нови кадри“ дали од нешто друго, така да едноставно не сакаат да се мешаат во калта есдеесовска која во моментов владее во Македонија. Toa е нивото на денешниов ЕСДЕЕС, жални сте, прежални – ДНО!!!


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.