Црна Хроника

Тешка сообраќајка во Аеродром, повредените префрлени во болница

Утринава околу осум часот се случи тешка сообраќајна несреќа на булеаврот „јане Сандански“ во близина на Мајчин дом.

Според информации од очевидци, во директниот судар на две возила има повредени, кои со возило на Брза помош се префрлени во билница.

Детални информации за причините за сообраќајката кога ќе заврши увидот на полицијата.

Македонија

Заболени
26,394
Мртви
897
Излечени
18,430
Активни
7,067
Last updated: 25/10/2020 - 08:26 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker