КолумниМакедонија

ТЕПАЧОТ НА ЖЕНИ И ДЕЦА ГО ТЕПААТ МАЖИ

писмо

ТЕПАЧОТ НА ЖЕНИ И ДЕЦА ГО ТЕПААТ МАЖИ- Откако го објавивме Драган Димитриевски-Турчин од Хиподром до нашата редакција се обратија многу жени кои не само што биле измамени финансиски туку и дел од нив биле физички малтретирани. Имено, неговата поранешна девојка на неколку пати и биле нанесени физички повреди, да истата последниот пат веќе не можела да издржи и го пријавила во полиција. Но под притисок, страв, молби и плачење на овој манипулатор таа ја повлекла пријавата во полиција. Најпрво биле на одмор од неколку дена каде што тој ги остава дома трите малолетни деца (К.Д.-16), (М.Д-15) и (Т.Д-10). Тие се оставени сами, бидејќи мајката С.Д.(37) заминува во Хрватска да работи бидејќи овој манипулатор и го продал целиот имот од нејзиниот татко. Имаат заеднички дуќан кој овој манипулатор бара секакви начини за да и го одземе. Бара некој кој ќе наседне, да ја купи едната половина (конкретно неговата) за потоа да се продава целиот дуќан со неговата сопруга. До сега не нашол таков “курбан” затоа што многумина и го провалија за каков манипулатор и лажго станува збор. Во целиот негов животен век, станува збор за 49 годишен маж (искрено и не знам колку можеме да кажеме дека е маж кога тепа жени и деца, и тоа сопствените), дечкото со свои 49 години нема работено ништо освен што наоѓа жртви и ги “коле”. Најчесто се служи со две лаги кои ги кажува на секоја жртва: Првата е дека татко му е болен од рак и дека мора под итно да набави лек а татко му е веќе три години починат, а втората е дека неговата поранешна сопруга му ги блокирала сметките поради дуќанот, па мора под итно да најде 10.000 евра, за да и ја исплати половина од дуќанот и таа да му ги одблокира сметките. Драган Турчинот е веќе две години разведен, и како што знаеме како работи Центарот за Социјални грижи, ги зема трите малолетни деца кај него. Оставени се само по цел ден, затоа што овој човек освен по еден час останатото време можете да го видите како е мртов пијан во локалните кафани во Хиподром, Маџари, Сингелиќ. Таму е по цел ден, а бидејќи е коцкар, можете да го видите и по казината во Скопје. Бидејќи е премногу задолжен, знае да става и по 1.000 евра во апарати, секогаш одново наоѓа нови жртви. Малолетното дете (Т.Д) кое има само десет години, го остава кај баба му, неговата мајка и таа се грижи за него. Не е јасно зошто Центарот за Социјални грижи до сега не се занимавала со овој човек, но се надеваме дека по допрен глас ќе почне да се занимава со овој случај.

Своите малолетни деца постојано ги малтретира физички, па дури и како малолетни ги тера да работат. Цело лето неговиот малолетен син (К.Д) на неполни седумнаесет години го терал да работи, затоа што веќе многу жртви го провалија и не може да ги измами. Автомобилот кој го поседуваше, го продал, па купил мала кола, Корса, затоа што веќе немал и основни средства за живот. Многу често на своите жртви им ја праќа една иста фотографија со цел да предизвика кај жртвите жал, емпатија, дека нема што да јаде.

Бидејќи е измамник, за тоа сведочи и тоа што неговиот шура го има тепано во сред кафана. Драган Турчинот го пријавил својот шура, иако бил тепан со палка. Но, потоа ја повлекол пријавата од полициска станица. Исто така го имаат тепано и група луѓе од Хиподром, повторно поради манипулации и обид за да ги измами. Ова лице им е добро познато на МВР но сеуште нема никакво дело против него. Се надеваме ќе заврши таму каде што треба.


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.