МакедонијаЦрна Хроника

Тепачка во спортска обложувалница во Драчево, повредена и вработената не било за листенце за дундица било е

На 01.10.2022 во 20,50 часот во СВР Скопје, вработена во спортска обложувалница во населба Драчево, Скопје пријавила дека по претходна расправија помеѓу две лица, едниот од нив го скршил стаклениот шалтер во обложувалницата при што и нанел повреди, по што истите го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Тепачка во спортска обложувалница во Драчево, повредена и вработенатаПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.