МакедонијаЦрна Хроника

Тепачка во Идризово сакале надвор им здосадило внатре, а гласале сите за ДУИ

Во текот на вчерашната вечер, околу 20:30 часот во КПУ „Идризово“, пријавено е дека околу 19:25 часот во затворенио дел од установата повеќе осуденици нападнале 33-годишен осуденик, а еден од напаѓачите со остар предмет му нанел повреди.

Полицијата денеска извести дека: „Синоќа околу 20.30 часот од КПУ „Идризово“ е пријавено дека околу 19.25 часот во затворениот дел од установата повеќе осудени лица го нападнале осуденикот Е.С.(33), а осуденикот Б.А. со остар предмет му нанесол повреда на нападнатиот.

Од МВР велат дека „се работи на расчистување на случајот“.


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.