Занимливости

ТЕОРИЈАТА НА МАРЈАН ЗА МАСКИТЕ, КОВИДО…

Носење Маска, забрането групирање и затворање на Кафаните и кафичите и забрана на Славите се ГЛАВНИТЕ столбови во целиов театар.
Маски:
Пуштање преку воздух ( авиони ), вирус не опстојува долго во воздухот и потребни се не помалце од 20 минути близок контакт со истиот за да го внесиме. МАСКАТА е таа на кој од воздухот ќе се прилепи и го овозможува постојаниот контакт со вирусот и неговото примање. Затоа и толкавата потреба од Лудата мерка за носење Маски на отворено, па и во Планина…
Забрането Групирање:
Досега безброј пати докажано на многуте, а доста и МИЛИОНСКИ протести и сл. низ цел свет, натпревари со публика во Белорусија и непостоење на никакви мерки, покажале и докажале дека не е тој начинот на пренесување и основата на заштитата…
Забрана за Одење на слави и затворање на Кафаните и Кафичите:
Очигледното Лудило и целата Контрадикторност и гневот од тоа, контролиран преку медиумите, преку стравот контролирана и вољата, решителноста и сомнежот, ја бара Строгоста и потребата од ЗАБРАНА на Собирање на една Маса, соочување и потврдување на сите Лудости, зачинето сето со Алкохол, неминовно ќе донесе до групирања и ЖЕСТОК ОТПОР кон целиот театар и СПРЕЧУВАЊЕ и НЕМОЖНОСТ за КОНТРОЛИРАЊЕ на Народот и УСПЕХ на Целиот Проект …


Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.