ЖивотТоп2

Теорија: Вработените во Музеј на Македонија нагло умираат?!

Smrtnosta vo Muzej na Makedonija dostignuva frapantni razmeri(denes nov pogreb). Mladi lugje(1960, 67-ma, 74-ta) umiraat na sekoi nekolku meseci! Brojot na zaboleni od rak gi nadminuva site lokalni i megjunarodni proseci – i izgleda deka nikomu ne mu e gajle! Ova nema vrska so politika zasto trae mnogu odamna – i eskalira!

muzej

 

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 19:56 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.