Колумни

Темелковски нема да загуби поради тоа што дрвото му сметало на билбордот, туку затоа што нема ништо сработено

За камповите во коишто деца ги тераат да се соблечат и да се мачкаат со бои по тело, каде ги тераат дека “од еднаш п… не се станува”, таа нема збор, ама родител да даде книга-учебник на дете тоа е ненадоместлива штета, нели?
Озогласените Црвени Кмери при владеењето во логор ги носеле оние што читаат, зборат странски јазици, како и оние што носат очила бидејќи “делувале надмено интелектуално”.
Секоја споредба со Заевистанци е намерна!
Можно е да е слика од 1 лице, седи и текст кој вели „MMC M реален медиум за реални луге објавено на: 10/7/21 12:04 PM родителот Koj на своето дете му дава книга, му прави штета, рече царовска“
Можеби е илустрација на стоење и текст кој вели „дами игоспода! TOA што го зборува опозицилата не E ништо ново! TOA HAM ни E добро познато! мислат дека CE многу оригинални! AMA CETETE CE! и ние TAKA зборувавме кога бевме опозицила! The best CARTOONS by Tordan Gjercev“
Темелковски нема да загуби поради тоа што дрвото му сметало на билбордот, туку затоа што нема ништо сработено

Темелковски нема да загуби поради тоа што дрвото му сметало на билбордот, туку затоа што нема ништо сработено, уверуваат од ВМРО ДПМНЕ, како реакција за исечените дрвја пред билбордот на Филип Темелковски во Кисела Вода

Ќе изгуби затоа што кога ќе ги помеша ароганцијата и нервозата се добиваат панични реакции како што е таа да се сечат дрвјата за да се види билбордот на Темелковски.

Не знаеме што е пострашно, тоа што поради билборд сечат дрвја или што ја нагрдуваат со 20 метарско платно зградата на ПОЦ. Дрвјата се повредни од платното на Темелковски. И дека треба да се знае онаа народната „дрво на дрво не смета“.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:30 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.