Занимливости

ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА НЕ ПРАТИ УРЕДНИК НА ИНТЕРВЈУТО СО ЗАЕВ

Македонија

Заболени
17,674
+45
Мртви
729
+4
Излечени
14,642
Активни
2,303
Last updated: 28/09/2020 - 13:56 (+02:00)

На интервјуто со премиерот Заев на националниот јавен сервис НТВ само Телма немаше пратено уредник, тоа зачуди многумина.
Портал  побара изјава од директорот и главен уредник, Атанас Кировски.

– Не се работи за ништо заткулисно, едноставно имаме политика како телевизија да не им помагаме на конкурентските телевизии да прават атрактивни емисии затоа што ни се конкуренција. Се работи за проста логика. Ништо страшно, нема потреба да се прават теории на заговор дека телевизијата има некаква агенда спрема владата.

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker