Балкан

Телата на 14-годишник и 22-годишна девојка утрово пронајдени во канал кај Белград

ТРАГЕДИЈА КАЈ БЕЛГРАД

Телата на 14-годишник и 22-годишна девојка утрово пронајдени во канал кај Белград

Две тела се пронајдени во автомобил потопен во канал по тешка сообраќајна несреќа што се случа утрово околу 5 часот, кога автомобил излетал од пат кај Врбовски пат во близина на Белград, Срција. Како што пренесуваат српските медиуми, автомобилот „опел зафира“ од засега непознати причини излетал од патот, се превртел и завршил во каналот.

Stravična saobraćajna nesreća u Vrbovskom

Во автомобилот се пронајдени две тела – се претпоставува дека станува збор за девојка на околу 22 години и момче старо околу 14 години.

Во тек се полицискиот увид и истрага, а багер го извлекувал автомобилот од каналот.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.