Македонија

Текстот за Елена Митева не им се допаднал на Висар Вишка и на неговата поранешна сопруга та преку кјур

висар вошка попуши ни

Текстот за Елена Митева не им се допаднал на Висар Вишка и на неговата поранешна сопруга

Посебниот советник на премиерот за организирање на медиумски настани, Елена Митева, преку смс порака ja навредила новинарката која пишува за нејзиниот ангажман во Владата, но и приватните тезги во маркетинг агенција.

За анализата на Маја Јовановска од ИРЛ за денешниот текст во којшто тема на анализа е деловната етика на Митева, поранешната водителка на Утринска на Телма вели дека е приказна која не држи вода.

Срамота. Се извадено од контекст. Ама важно имате приказна која нема никакви аргументи и не држи вода. Ептен сте истражувачки новинари. Секоја чест, гласи пораката на Елена Митева до авторот на текстот Маја Јовановска.

Поранешниот сопруг на Митева, актерот и поранешен директор на Гостиварскиот театар Висар Вишка, посвети фејсбук статус на текстот, во кој пишува дека текстот е плод на „скриената омраза на некоја жена кон друга жена само заради тоа што е жена”, „обид да се спречи една самохрана мајка да заработи парче леб од друга жена која што не знае како е да си самохрана мајка” и сл.

Уредничкиот коментар на реакциите на поранешниот брачен пар ТУКАМакедонија

Заболени
103,020
+233
Мртви
3,144
+7
Излечени
91,507
Активни
8,369
Last updated: 01/03/2021 - 16:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.