ЖивотЗабава

Татјана Стојановска со години е една од најубавите водителки – Сега ја откри тајната за изгледот и додаде ако зинам кој се бил со мене пола Скопје ќе ги разведам!

не додаде, ама ќе дојде ден еден убав февруарски па ние ќе додадеме

ТВ презентерката Татјана Стојановска важи за една од најдобрите, најелегантни и најискусни македонски ТВ презентерки.

Таа секогаш пред ТВ камерите е средена и професионална, а многумина ќе се сложат дека за неа времето како да застанало.

Таа е една од најубавите жени во Македонија, а многупати медиумите и следбениците и го дадоа епитетот дека старее како добро вино.

Татјана е со години пред екраните и камерите и секогаш може да ја видиме средена, со шминка и во изданија прилагодени за нејзината професија.

Стојановска неодмана во едно интервју откри и како изгледа еден нејзин работен во времето на пандемијата со вирусот.

„Нови правила на однесување ни наметна ситуацијата и строго ги почитувам. Секако, поради видот на работата цело време сум со физичко присуство во телевизија на моето работно место.

Но ете досега фала богу добро се справувам, како ќе биде натаму ќе видиме.

Татјана збoруваше и за тоа како го негува својот изглед. „Ретко посетувам фризер само за неопходни работи кои не можам сама да ги направам.

Среќа сум вешта во шминкање и можам и сама да се исфенирам па тоа ми ја олеснува подготовката за на екран.

„Немам тајна формула како ја одржувам убавината и изгледот, вообичаени некои третмани, процедури што ги спроведувам, но ништо специјално“, изјави Татјана.

Таа е бренд амбасадор на еден центар за убавина во Скопје, и објави фотографија во црно-бел краток фустан во кој изгледа одлично и напиша:

„Сите несовршености кои ја намалуваат вашата самодоверба нека бидат минато. Искористете ги јануарските промотивни цени во „Anti Aging Center by Promoitalia“.

„Здравата и природно сјајна кожа е цел на секоја жена и секој маж. Затоа е многу битно да внесуваме доволно витамини и минерали во нашето тело.

Но кога тоа не е доволно, барам помош од тимот на Promoitalia. Со нивната уникатна мезотерапија UPGRADE, моето лице ги добива сите потребни состојки за регенерација и младешки изглед“, додаде Тања во друг пост.Македонија

Заболени
101,214
Мртви
3,111
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 26/02/2021 - 10:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.